YENİ İMPLANTINIZIN BAKIMI NASIL OLMALI !
İmplant tedaviniz artık tamamlandı! puzzle tamamlandı artık! İmplantınızın uzun süreli başarılı olabilmesinde en önemli etkenlerden biri de çok titiz bir ağız bakımıdır!


Doğal diş ve diş etleriniz gibi, implantınızın da bilinçli bir ağız bakımına ihtiyacı vardır. Çünkü ağızda sayılamayacak kadar çok sayıda bakteri barınır. Dişlerin aralarını ve implant çevresini fırçalamak ve temizlemek, yemek artıklarını ve plağı (dişlerin, diş etlerinin ve implantların üzerinde biriken bakteri içeren tabaka) uzaklaştırmaya yardımcı olur.
Yeni implantlarınızı korumak ve diş çürüğünden ve dişeti hastalığından korunmak için dikkatli bir ağız temizliği için her gün birkaç dakikanızı ayırın. Dişlerinizi günde iki kere floridli bir diş macunu ile fırçalayın. İmplantların parçalarının sırtlarını da fırçalayabilmek için dişlerin arkalarına ulaşın. Fırçalama tekniğinizi doğru yapıp yapmadığınızı öğrenmek için dişhekiminiz ile tekrar edin.
İmplantın çevresini ve doğal dişlerinizi diş fırçasının ulaşamadığı yerlerdeki alanlarda biriken plak ve atıkları uzaklaştırmak için günde bir kez dişipi veya başka bir ara yüz temizleyicisi ile temizleyin. Her dişin önünü, yanlarını ve arkasını temizleyin. Eğer dişipini tutmakta zorlanıyor iseniz, özel dişipi tutucuları implantların çevresine ulaşmanıza ve temizlemenize yardımcı olur.
Ara yüz fırçaları dişlerin, dişetlerinin ve implantın metal parçalarının etrafındaki kuytu köşeleri temizlemek için dizayn edilmiş küçük fırçalardır. Bu fırçalar diş ipinin yerini tutamaz, sadece ek temizleyicilerdir.
Bütün diğer diş restorasyonları gibi implantlar ile de sert objeler veya buz çiğnemekten kaçının. Düzenli dişhekimi kontrolleri bir ZORUNLULUKTUR. Daha sık olarak diştaşı temizliği yaptırmanız gerekebilir. *

TAVSİYE ETTİĞİMİZ ÜRÜNLER